MZDW Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich MZDW w Warszawie Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie Mazowiecki Urząd Marszałkowski Zarząd Województwa Mazowieckiego
Home > Droga wojewódzka nr 801 > Kolejne roszczenia ze strony urzędów gmin i mieszkańców.

Kolejne roszczenia ze strony urzędów gmin i mieszkańców.

2009

Pomimo, iż zalewała nas lawina pism i zawartych w nich pretensji, gróźb, impertynencji itd. (stąd też zrezygnowałem z zamieszczania skanów tych wystąpień na tym blogu), staraliśmy się odpowiadać na wszystkie pisma i telefony w zbiorczych pismach kierowanych do urzędów gmin. W naszych wystąpieniach staraliśmy się w logiczny sposób, powołując się na obowiązujące nas podstawy prawne, wytyczne i normatywy, wyjaśniać stronom rozwiązania projektowe, często uginając się pod presją i dokonując kolejnych zmian w uzgodnionych już przez DNiI UM projektach i rozwiązaniach. Wiedzieliśmy, iż dokumentacja projektowa znajduje się już w kolejnych organach czekając na uzgodnienie – chociażby uzgodnienie organizacji ruchu, co w konsekwencji będzie z naszej strony wymagało wprowadzenia kolejnych zmian, kolejnych uzgodnień, czasu i dodatkowych, nieprzewidzianych w wycenie do zawartej przez nas umowy, kosztów finansowych do poniesienia przez nasze biuro.

Niemniej jednak zarówno mieszkańcy jak i wójtowie oraz przedstawiciele gmin pozostawali głusi na wszelkie argumenty. Rozpoczęła się walka o budowę nowych zjazdów prywatnych w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej za „publiczne pieniądze”, nowych dróg gminnych (nazywanych przez władze gmin wewnętrznymi) poprzez pisanie skarg do Marszałka i wszelkie możliwe próby zdyskredytowania naszego biura projektów, gdyż nie chciało w nieskończoność uwzględniać bezprawnych żądań i warunków mieszkańców. Czas uciekał, nam blokowano uzgodnienia pod presją „wszem i wobec” awanturujących się wójtów i mieszkańców, a termin zakończenia prac projektowych zgodnie z zawartą umową zbliżał się nieubłaganie. Wójtowie pisali dalej….

 

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków
Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.