MZDW Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich MZDW w Warszawie Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie Mazowiecki Urząd Marszałkowski Zarząd Województwa Mazowieckiego
Home > Droga wojewódzka nr 637 > Kolejne, nowe interpretacje dot. uzgadniania dokumentacji projektowej przez MZDW.

Kolejne, nowe interpretacje dot. uzgadniania dokumentacji projektowej przez MZDW.

2012

W dniu 06.03.2012r. doczekaliśmy się odpowiedzi na nasze pismo w sprawie uzgodnienia projektowanych obiektów mostowych z dnia 26.01.2012r. Znaleźliśmy w nim zupełnie nowe, nie wynikajace ani z SIWZ ani z warunków umownych zobowiązanie do uzgodnienia z MZDW opracowania dot. odwodnienia drogi jak i projektu przebudowy sieci!!!


Kompletnie irracjonalnym było żądanie dokonywania uzgodnienia przez MZDW projektu przebudowy sieci, które to musiały zostać przebudowane zgodnie z warunkami technicznym wydawanymi przez właścicieli sieci, które co najmniej 3-krotnie aktualizowaliśmy poprzez działania MZDW i za każdym razem przedkładaliśmy je do MZDW wraz z comiesięcznymi raportami !!! Potwierdzeniem poprawności tych projektów – zgodnie z SIWZ, są uzgodnienia wydawane przez poszczególnych gestorów sieci jak i pozytywna opinia właściwego ZUDP. Stąd też niezrozumiała dla nas, niespotykana dotychczas (wykonaliśmy na zlecenie MZDW ponad 30 dokumentacji projektowych) nowa interpretacja nieistniejących zobowiązań umownych.

 

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków
Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.